SZRON

Rok założenia Jarosław 19941.04.1994 r. W kancelarii notarialnej Tworek w Jarosławiu następuje podpisanie aktu założycielskiego o powstaniu Przedsiębiorstwa Handlowo Usługowego SZRON sp. z o.o.Waścicielami i pierwszymi członkami zarządu zostają Stanisław Mazurkiewicz i Wiesław Krystecki .Pierwszą siedziba nowej firmy jest sklep wniesiony aportem do spółki przez jednego udziałowców przy ulicy Słowackiego 28a w Jarosławiu. Firma oprócz sprzedaży sklepowej urządzeń AGD i RTV prowadziła sprzedaż obwoźną po okolicznych bazarach.

1995 .r w związku z tym że dotychczasowe magazyny w Pawłosiowie stały się niewystarczające do prawidłowego funkcjonowania firmy , zarząd podjął decyzję o zakupie bazy transportowo -magazynowej w Jarosławiu przy ul Traugutta 13 gdzie została przeniesiona siedziba, a także otwarta stacja Paliw.

1995r. PHU Szron założył swój odział na Ukrainie w mieście Dnieprodzierżyńsk.

1996 r. Szron wynajmuje część pomieszczeń i plac dla Posterunku Celnego w Jarosławiu .

1996 r. spółka Szron podpisuję umowę z Firmą EAST TRADING COMPANY sp. z o.o. z Warszawy i dzięki niej zostaje zarządcą oddziału ETC w Jarosławiu i w jej imieniu prowadzi dystrybucję urządzeń ARDO i DELONGI na Polsce południowo wschodniej.

1998 r. firma Szron posiada 11 sklepów AGD i RTV w Jarosławiu, Rzeszowie, Krośnie, Zamościu, Przemyślu, Tomaszowie Lubelskim, Lubaczowie, Szczebrzeszynie, Leżajsku, a także świadczy usługi transportowe dla Huty Szkła w Jarosławiu.

1999 r. zostaje oddany do użytkowania nowy magazyn o powierzchni blisko 2000m2

8 marca 2001 r. został uroczyście otwarty pawilon handlowy, w którym to oprócz sprzedaży AGD RTV został rozszerzony profil działalności firmy o sprzedaż mebli pokojowych i kuchennych..

2005 PHU Szron uzyskał Certyfikat Jakości Zarządzania ISI 9001/2000

2005 r. ze środków pomocowych SAPARD firma otwiera zakład stolarski w nowym obiekcie położonym w Szówsku.

2005 r. firma Szron rozpoczyna handel w sieci ,zadebiutowała na aukcjach Allegro pod nickiem Szron_2005 ,uruchomiła również własny sklep internetowy www.szron.pl

2007 r. w obiektach magazynowych po generalnej przebudowie przy Traugutta w Jarosławiu powstaje sklep pod wynajem . Pierwszym najemcą zostaje Duńska firma JYSK w tym też roku Szron zakupił linie do produkcji okien i drzwi z PCV i umieścił ją w pomieszczeniach przy ul Kruhel Pełkiński 19 w Jarosławiu

2008 r. PHU SZRON rozpoczęło współpracę z firmą VISSMANN

2009 r. roku firma poszerza swoją działalność o skład celny. Magazyny te mieszczą się w zakupionym obiekcie przy ul. Kruhel Pełkiński w Jarosławiu

26.01. 2012 po 18 miesięcznej budowie firma Szron jako główny inwestor oddaje do użytku Centrum Handlowe Pruchnicka wraz z wielopoziomowym parkingiem ,które zostało zlokalizowane pomiędzy ulicą Pruchnicka ,a ulicą Traugutta w miejsce dawnych budynków firmy .